Strona główna Blog Litery Przesterzenne 3D Blokowe Led

Litery Przesterzenne 3D Blokowe Led

Litery 3D – nowoczesny branding z indywidualnym stylem. 

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach umiejętność wyróżnienia swojej firmy to atut, który pozwoli nam przyciągnąć klientów. Na pomoc przychodzą nam litery 3D, które będą zdobiły siedzibę naszej firmy w dzień i zostaną swojego rodzaju świetlnym drogowskazem w nocy, ale również będą zdobiły lobby czy wewnętrzne pomieszczenia. 

Obecnie litery 3D spełniają nie tylko funkcję informacyjną ale również funkcję związaną z Public Relations. Dumnie zdobiąc nasz budynek od razu informują klienta jaka siedziba ma tutaj firmę i zdecydowanie pozwalają zapamiętać tę informację osobom, które przejeżdżają obok naszej siedziby.

 Litery 3D możemy podzielić na dwa typy:

  1. Zewnętrzne – aby znaleźć najlepszy przykład takich liter wystarczy spojrzeć na największe markety pokroju Castoramy lub Auchan. To na ich dachach z dumą widnieją sporej wielkości litery, które widać już z daleka. Oczywiście na naszej firmie również mogą pojawić się litery 3D takiej wielkości, choć mogą one znacznie przytłoczyć wielkością siedzibę Twojej firmy bo mają około 2 metry wysokości. 

 

Standardowe litery 3D, które montujemy na fasadzie budynków mają około 40/50 centymetrów wysokości i jest to w zupełności wystarczająca wysokość, aby napisy na Twojej firmie były widoczne z daleka. Ważną cechą liter zewnętrznych jest to, że są one w pełni odporne na warunki atmosferyczne. Litery zewnętrzne 3D wykonujemy najczęściej z połączenia aluminium oraz pleksi, choć zdarzają się również opcje połączenia styroduru z płytą dibond i podświetleniem tylnym. Część naszych realizacji znajdziesz tutaj.

  1. Wewnętrzne – ten typ liter najczęściej wykonywany jest z przeźroczystej pleksi, bądź sytroduru. Znajdziecie je        najczęściej w salach konferencyjnych, w gabinetach lub po prostu, jak sama nazwa wskazuje, wewnątrz budynku. Idealnym miejscem na tego typu litery jest tylna ściana za recepcją. Litery często wykorzystywane są również jako system wewnętrznych znaków, dzięki którym klienci będą od razu wiedzieli gdzie znajduje się konkretny dział Twojej firmy.

 

Część liter 3D, które mieliśmy przyjemność wykonać znajdziesz tutaj. (HIPERŁĄCZE DO PODSTRONY LITERY 3D)

Z czego są wykonane litery 3D?

Najczęściej zamawianymi literami zewnętrznymi są litery wykonane z połączenia płyty pleksi, która jest barwiona lub oklejana w konkretny kolor lub wzór z aluminiowymi bokami, które również są już w kolorze, bądź są oklejane pod indywidualne preferencje. Tył liter  wykończony jest PCV, a w środku montowane są markowe panele ledowe, które odpowiadają za podświetlenie. 

Jeżeli natomiast chodzi o litery wewnętrzne to każde zlecenie jest inne. Robiliśmy już litery złote, chromowane, odświetlane, oświetlane od dołu, od boku i wiele innych zleceń, które cechowały się dużym indywidualizmem. 

Jak zamontować litery 3D?

Wszystko zależy od rodzaju i wielkości liter. Najczęstszym rozwiązaniem w przypadku liter zewnętrznych, które tworzą nazwę firmy i składają się z kilku pojedynczych liter jest umieszczenie ich na aluminiowej ramie. Raba taka pozwala także na ukrycie kabli zasilających, a z kilku metrów jest już ona nie widoczna. W przypadku liter wewnętrznych zazwyczaj używamy kleju. W porównaniu do liter zewnętrznych to litery wewnętrzne są znacznie lżejsze i często nie wymagają podłączenia do prądu. 

Nasza firma nie tylko produkuje litery ale świadczy również usługi związane z montażem. Montaż odbywa się z podnośnika koszowego lub rusztowania i jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo decydując się na montaż wykonany przez naszą firmę możesz mieć pewność tego, że litery będą osadzone prawidłowo oraz będą posiadały pełną gwarancję!

Czy potrzebuję pozwolenie na montaż takiej reklamy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy udać się z zapytaniem do urzędu miasta odpowiedniego dla siedziby firmy i dopytać o szczegóły uchwały krajobrazowej. Często bowiem zdarza się, że konkretne gminy podejmują działania mające na celu walkę z nadmierną ilością banerów i owa uchwała może również zawierać zapis dotyczący umieszczania reklam zewnętrznych na budynkach. W większości przypadków takie uchwały dotyczą banerów, choć mogą one zawierać zapis nakazujący wyłączania mocnych reklam świetlnych po godzinie 22. Warto się temu przyjrzeć, aby po montażu reklamy nie spotkała nas niemiła niespodzianka. 

Jak zamówić litery?

Pierwszym krokiem jest kontakt z nami. Chętnie doradzimy, odpowiemy na szczegółowe pytania, a także dobierzemy odpowiedni styl liter zgodny z Twoją identyfikacją wizualną. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zaufali nam

Z naszych usług korzystają duże korporacje jak również i mniejsze firmy z całego kraju.

Honda wyszła super!!! Takiego idealnie pasującego do auta design'u dawno nie widziałem!

Piotr od Hondy

Profesjonalna usługa i bardzo miła obsługa! Polecam!

Usługi

Fotografia produktowa

Używany w branży reklamowej termin określający przedstawienie produktu za pomocą statycznego obrazu. Prowadzimy usługi fotografii produktowej, reklamowej jak i sesji zdjęciowych.